Časté otázky

Výbava

Všetky naše obytné vozidlá a obytné prívesy majú vo výbave vždy čisté povliečky matracov,  chémiu do WC, koberec vodiča a obytnej časti,  vonkajšiu markízu , vonkajší koberec pod markízu, nosič na 3 - 4 ks byciklov, pripojnú sadu káblov 230V aj s redukciami, plynovú bombu min 1ks 11kg, LED TV s DVD a sat. tunerom, DVB-T anténu a veĺa daĺšieho.. Dialničné známky  SK + AT pre obytné autá.
 

Prebratie alebo vrátenie vozidla / obytného prívesu

Vozidlo / Obytný príves Vám odovzdávame vždy čisté a zkontrolované po poslednom nájomcovi. Auto odovzdávame u nás RR CAR s.r.o., Priemyselná 203/4, Podtúreň 033 01, alebo po dohode pristavíme na vopred dohodnuté miesto za vopred dohodnutý poplatok. Pri odovzdaní vás poučíme ako vozidlo/ príves správne používať cca 30 - 60min. Pri odovzdavaní je nutné predložiť platný občiansky a vodičský preukaz a vyplatiť dohodunutú sumu za prenájom a kauciu. Auto / obytný príves je možné prevziať od 14-16:00 hod  a vracia medzi 10-12:00 hod . Prenájom je kalkulovaný na počet nocí . Pri vrátení auta / obytného prívesu sa urobí kontrola stavu. Svoje osobné auto si možte zaparkovať u nás...
 

Spotrebiče v aute

Chladnička funguje na plyn, pri zapojení do el.siete na 220V, alebo pri jazde na auto batériu na 12V . Chladnička je vybavená i mraziacim boxom. Varič funguje iba na plyn, je nutné mať zápalky či zapalovač. Varič má vačšinou tri platne. Kúrenie a ohrev vody funguje na plyn .TV a  DVD funguje neustále. Všetky naše autá sú vybavené motorovou klimatizáciou . V niektorých modeloch pracuje nadstavbová klimatizácia aj za jazdy, keď čerpá energiu z alternátora. Každé OA má LED TV s USB/DVD/DVB -S2 sat tunerom, ku ktorému je možné si zapožičať prenosný automatický satelit v cene 35€ za celú dobu prenájmu a pripojiť ho k vonkajším prípojkám a pozerať naše programy aj v zahraničí. Vačšina áut je vybavená rádiom s navigáciou ,DVD,cúvacou kamerou, nádstavbovou klimatizáciou atď podľa triedy výbavy ...
 

Čo si zobrať zo sebou?

Všetko potrebné máte v aute, takže vám zostáva si zobrať iba nejaké DVD  alebo USB pre spestrenie večera, dobrú náladu a môžete vyraziť! Je potrebné pri chladnejšom počasí si zobrať vlastné paplóny.
 

Čo je zakázané pri jazde?

Autá sú vybavené bezpečnostným pásom, teda pri jazde všetci cestujúci sedia pripútaní na sedadlách. Je zakázané chodiť za jazdy po aute, alebo odpočívať na posteli.  Všetky bočné a strešné okná musia býť úplne zavreté a zaistené.
 

Kde a ako nocovať?

Nocovanie na osamotených miestach nedoporučujeme! Môžu Vás prekvapiť nepozvaný hostia. Doporučujeme kempy alebo miesta ako platené a strážené parkoviská niekde na verejnosti. Na diaľnici je dobré zostať na čerpacích staniciach, ale iba  jednu noc, potom je vhodné pokračovať ďalej.
 

Plyn, elektrina a voda

V aute nájdete plnú plynovú flašu s čistým propan-butanom, jedna z nich už je napojená do okruhu. V aute sú dve batérie, jedna je klasická auto batéria a druhá je pre obytnú čásť auta, tá sa dá dobíjať káblom do siete alebo z centrály, alebo taktiež sa dobíjajú cez solárne panely, pokiaľ je nimi auto vybavené. Auto je možné mať pripojené do siete káblom ktorý je k dispozícii. V aute je 100l nádrž vody pre sprchu, kuchyňu a  splachovanie WC. Pre dočerpanie vody je v aute hadica alebo krhla. Voda sa komfortne nalieva zvonku auta.
 

Dalšie inštrukcie ktoré budete podpisovať pri preberaní a Všeobecné podmienku prenájmu
 


Info k obytným prívesom


Aké auto môže ťahať obytný príves?

Každé, ktoré má ťažné zariadenie s povolenou nosnosťou na ťahanie brzdeného prívesu (max. povolená hmotnosť na ťahanie brzdeného prívesu je uvedená vo veľkom technickom preukaze).

Potrebujem na ťahanie prívesu špeciálne vodičské oprávnenie?
Ak má súprava (celková hmotnosť vozidla + celková hmotnosť prívesu) do 3500 kg a hmotnosť prívesu neprevyšuje hmotnosť vozidla, tak stačí vodičský preukaz skupiny B. Celkové hmotnosti sú uvádzané vo veľkom technickom preukaze.

V prípade, že jazdná súprava prevyšuje hmotnosť 3500 kg a nie je ťažšia ako 4250 kg postačuje vodičské oprávnenie skupiny B s príslušným harmonizačným kódom 96, ktorý musí byť vyznačený vo vodičskom preukaze. Tento kód získate po absolvovaní osobitného výcviku v autoškole alebo po zložení osobitnej skúšky z vedenia motorového vozidla.

Nad hmotnosť jazdnej súpravy vyššej ako 4250 kg je potrebné mať vodičské oprávnenie skupiny BE.
 

Môžu byť pasažieri počas jazdy v prívese?

Cestovať musia všetci v aute, je zakázané chodiť za jazdy po prívese, alebo odpočívať na posteli. Všetky bočné a strešné okná prívesu musia byť úplne zavreté a zaistené.
 

Ako fungujú spotrebiče v prívese?

Chladnička funguje na  el. energiu (po pripojení k sieti s napätím  230V ), na plyn z plynových bômb umiestnených v prívese alebo na auto batériu na 12V (ak je vozidlo vybavené 13 pólovou zásuvkou). 

Varná doska funguje iba na plyn, je nutné mať zápalky alebo zapaľovač. Kúrenie funguje na plyn z plynových bômb umiestnených v prívese.

Ohrev vody funguje len po pripojení na 230V.

TV a DVD funguje neustále ak je v prívese umiestnený prídavný zdroj , v inom prípade po pripojení na 230V alebo na autobatériu.
 

Ako prebieha prebratie a vrátenie prívesu?

Vozidlo Vám odovzdávame vždy čisté a skontrolované po poslednom nájomcovi. Príves odovzdávame u nás, alebo po dohode pristavíme na vopred dohodnuté miesto za vopred dohodnutý poplatok. Pri odovzdaní Vás poučíme ako príves správne používať cca 30 – 45min. Pri odovzdávaní je nutné predložiť platný občiansky a vodičský preukaz a vyplatiť dohodnutú sumu za prenájom a kauciu. V pripade použitia prívesu na platených cestách potrebujete osobitnú dialničnú známku pre príves.
 

Dialničné známky pre prívesy?

§ 3
Nálepka určená pre motorové vozidlá a jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3, 5 t a nálepka určená pre prípojné vozidlá kategórie O1 a O2 za motorovými vozidlami kategórie M1, N1, MIG a NIG, ak celková hmotnost jazdnej súpravy je nad 3, 5 t (dalej len "nálepka určená pre prípojné vozidlá kategórie O1 a O2"), je zložená z dvoch oddeliteľných častí. Prvá časť nálepky sa umiestňuje na motorovom vozidle. Druhú časť nálepky tvorí kontrolný kupón, ktorým sa vodič preukazuje pri kontrole.1)

§ 3a
(1) Prvá časť nálepky určenej pre motorové vozidlá a jazdné súpravy s celkovou hmotnosťou do 3, 5 t sa nalepuje na vnútornú stranu predného skla motorového vozidla alebo prvého vozidla jazdnej súpravy tak, aby bola dobre viditeľná aj z vonkajšej prednej strany motorového vozidla. Na trojkolesových vozidlách, štvorkolkách a motocykloch s postranným vozíkom, ktoré nemajú predné sklo, sa prvá časť nálepky nalepuje na ich dobre viditeľnú, rovnú, čistú a nie ľahko vymeniteľnú časť spravidla v smere jazdy.
(2) Na určené miesto na kontrolnom kupóne nálepky vpíše vodič motorového vozidla alebo prvého vozidla jazdnej súpravy s celkovou hmotnosťou do 3, 5 t evidenčné číslo motorového vozidla alebo evidenčné číslo prvého vozidla jazdnej súpravy. Tento údaj sa vpíše čitateľne tak, aby nebol bežným spôsobom odstrániteľný.

§ 3b
(1) Prvá časť nálepky určenej pre prípojné vozidlá kategórie O1 a O2 sa nalepuje na vnútornú stranu predného skla prvého vozidla jazdnej súpravy s celkovou hmotnosťou nad 3, 5 t tak, aby bola dobre viditeľná aj z vonkajšej prednej strany motorového vozidla.
(2) Na urcené miesto na kontrolnom kupóne nálepky určenej pre prípojné vozidlá kategórie O1 a O2 vpíše vodič prvého vozidla jazdnej súpravy s celkovou hmotnosťou nad 3, 5 t evidenčné číslo prípojného vozidla. Tento údaj sa vpíše čitateľne tak, aby nebol bežným spôsobom odstrániteľný.